ALTEC spol. s r.o.

Nerovnotlaké vakuové plniče lahví PVN

CZ  EN  RU

Nerovnotlaké vakuové plniče lahví PVN hot fill

Automatické zařízení pro hladinové plnění nesycených nápojů, lihovin, octa, olejů, sirupů a dalších tekutin.

PVN jsou zařízení s dvoukomorovým plnicím systémem pro hladinové plnění nesycených nápojů a dalších produktů do skleněných nebo PET láhví. Plně automatizované řízení a jednoduchá obsluha zajišťuje vysokou efektivitu provozu těchto strojů. Stroje jsou vyráběny pro výkony 1000 - 20000 láhví/h. Konstrukční a technologické zpracování jednotlivých částí splňuje požadavky náročných hygienických standardů.

KONSTRUKČNÍ ŘEŠENÍ rozlišuje provedení strojů pro stáčení tekutin do PET lahví a pro stáčení do skleněných lahví.

Provedení pro PET lahve: do stroje láhve vstupují buď ze vzduchového dopravníku, nebo po výškově stavitelném dopravním pásu. Při vlastním zpracování jsou láhve přenášeny za svoji hrdlovou část - „neck handling“ a ve střední části podpírány vyměnitelnou hvězdou příp. opěrou. Ze stroje vystupují láhve po výškově stavitelném dopravním pásu. Celý stroj je chráněn před případným poškozením systémem bezpečnostních spojek a elektronických modulů.

Provedení pro skleněné láhve: do stroje láhve vstupují po destičkovém dopravním pásu. Při vlastním zpracování jsou láhve přesouvány vyměnitelnými hvězdami, pod plnicími ventily jsou zvedány pneumatickými přítlaky. Celý stroj je chráněn před případným poškozením systémem bezpečnostních spojek a elektronických modulů.

Plnění

Plniče mohou pracovat v režimu "gravitační plnění" nebo v režimu "nerovnotlaké plnění" s nastavitelným vakuem v plněné láhvi. Režim "nerovnotlaké plnění" usnadňuje odvod pěny z hrdlového prostoru při procesu plnění a umožňuje tak zvýšení produktivity stroje a dosažení vysoké úrovně přesnosti hladiny v plněné láhvi. Produkt, který je nasát do vakuové nádrže, je přečerpáván zpět do plniče, případně do technologické části přípravy produktu.

Sanitace

Konstrukční a technologické zpracování jednotlivých částí splňuje požadavky náročných hygienických standardů na čištění a sanitaci. Vlastní plnicí systém je připraven k napojení do uzavřeného sanitačního okruhu CIP. Promývání nádrže a plnicích ventilů je zajištěno pomocí snímatelných sanitačních nástavců, přes které je sanitační médium svedeno do vakuové nádrže a odtud čerpadlem do vratné větve sanitace. Konstrukce plnicího ventilu umožňuje snadnou a rychlou demontáž pro případnou vizuální kontrolu.

Automatizace

Pro začlenění do vyššího stupně řízení provozu závodu může být stroj vybaven odpovídajícím stupněm automatizace včetně dálkové diagnostiky případných chybových hlášení a poruch.

Možnosti provedení

Plniče jsou vyráběny jako samostatné stroje nebo v monobloku s dalšími zařízeními v těchto variantách: plnič + uzavíračka, vystřikovačka + plnič + uzavíračka (pro uzávěry narážecí, šroubové plastové, šroubové hliníkové, twist-off, kombinace 2 různých typů uzávěrů atd.).

Pro stáčení citlivých produktů je možno stroj dodat v provedení HOT-FILL nebo ULTRA-CLEAN včetně všech potřebných periferií, jako je příprava sterilního vzduchu, příprava výstřikového média lahví a uzávěrů, automatické zařízení pro oplachy a pěnování vnějších částí plnicího systému uvnitř krytování atd.


ALTEC, spol. s r.o. - netkatalog.czPotravinářské stroje, zařízení - netkatalog.cz
ALTEC spol. s r.o.
Sokolohradská 1745
583 01 Chotěboř
Česká republika

tel./fax: +420 569 626 401
e-mail:
altec@altec-chotebor.cz

tisk stránky | mapa stránek
edited by n.e.s.p.i.