ALTEC spol. s r.o.

Rotační hladinové plniče PETAL

CZ  EN  RU

Rotační hladinové plniče PETAL

Zařízení pro hladinové plnění nesycených nápojů a dalších nízkoviskózních produktů do PET lahví 3 - 8 l.

PETAL jsou robustní zařízení s dvoukomorovým plnicím systémem pro hladinové plnění nesycených nápojů a dalších nízkoviskózních produktů do velkoobjemových 3 - 8 l PET láhví. Plně automatizované řízení a jednoduchá obsluha zajišťuje vysokou efektivitu provozu těchto strojů. Stroje jsou vyráběny pro výkony 500 - 10 000 láhví/h.

Konstrukce zařízení zohledňuje zvýšené nároky na zpracování velkoobjemových PET láhví. Do stroje mohou láhve vstupovat ze vzduchového dopravníku nebo po výškově stavitelném dopravním pásu. Při vlastním zpracování jsou láhve přenášeny za svoji hrdlovou část a ve střední části podpírány vyměnitelnou hvězdou příp. opěrou. Ze stroje vystupují láhve po výškově stavitelném dopravním pásu. Celý stroj je chráněn před případným poškozením systémem bezpečnostních spojek a elektronických modulů.

Možnosti provedení
Plniče jsou vyráběny jako samostatné stroje nebo v monobloku s dalšími zařízeními v těchto variantách: plnič + uzavíračka, vystřikovačka + plnič + uzavíračka.

Vystřikování
Tato část zařízení zajišťuje vypláchnutí láhve před jejím naplněním. Výstřikové trysky jsou navrženy právě pro tyto láhve a zaručují oplach celého vnitřního povrchu. Každá uchopovací jednotka je vybavena registrací přítomnosti láhve. Na základě vyhodnocení registrace je vpuštěna kapalina do vystřikovacích trysek. Použitá kapalina je odváděna potrubím mimo stroj, což umožňuje zapojení zařízení do okruhu s filtrem a čerpadlem.

Plnění
Plniče mohou pracovat v režimu "gravitační plnění" nebo v režimu "nerovnotlaké plnění" s malým nastavitelným vakuem v plněné láhvi. Režim "nerovnotlaké plnění" usnadňuje odvod pěny z hrdlového prostoru při procesu plnění a umožňuje tak zvýšení produktivity stroje a dosažení vysoké úrovně přesnosti hladiny v plněné láhvi. Produkt, který je nasát do vakuové nádrže, je přečerpáván zpět do plniče, případně do technologické části přípravy produktu.

Uzavírání
Dle požadavku je na stroji instalováno zařízení pro uzavírání šroubových nebo narážecích uzávěrů. Pro zajištění vysoké spolehlivosti podávání uzávěrů je uzavíračka vybavena systémem "Pick and Place".

Sanitace
Konstrukční a technologické zpracování jednotlivých částí splňuje požadavky náročných hygienických standardů na čištění a sanitaci. Vlastní plnicí systém je připraven k napojení do uzavřeného sanitačního okruhu CIP. Promývání nádrže a plnicích ventilů je zajištěno pomocí snímatelných sanitačních nástavců, přes které je sanitační médium svedeno do vakuové nádrže a odtud čerpadlem do vratné větve sanitace. Konstrukce plnicího ventilu umožňuje snadnou a rychlou demontáž pro případnou vizuální kontrolu.

Automatizace
Pro začlenění do vyššího stupně řízení provozu závodu může být stroj vybaven odpovídajícím stupněm automatizace včetně dálkové diagnostiky případných chybových hlášení a poruch.
ALTEC, spol. s r.o. - netkatalog.czPotravinářské stroje, zařízení - netkatalog.cz
ALTEC spol. s r.o.
Sokolohradská 1745
583 01 Chotěboř
Česká republika

tel./fax: +420 569 626 401
e-mail:
altec@altec-chotebor.cz

tisk stránky | mapa stránek
edited by n.e.s.p.i.