ALTEC spol. s r.o.

Rotační pístové plniče VISCAL

CZ  EN  RU

Rotační pístové plniče VISCAL

Zařízení pro objemové plnění hustých produktů (kečupy, majonézy, dresinky, marinády, tekuté bujóny, šampony, tekutá mýdla).

VISCAL jsou vysoce produkční stroje s plně automatizovaným řízením a velmi jednoduchou obsluhou. Jsou charakterizovány vysokou spolehlivostí, robustním provedením a použitím nejnovějších poznatků ve vývoji pístových plničů. Konstrukční a technologické zpracování jednotlivých částí splňuje požadavky náročných hygienických standardů.

Princip plnění
Princip plnění strojů VISCAL je plnění pod hladinu případně na hladinu. To znamená, že plnění probíhá ode dna láhve za současného sjíždění láhve. Rychlost sjíždění láhve vzhledem k rychlosti plnění lze snadno nastavit přestavením křivkové dráhy přítlaků.

Plnicí ventil je ovládaný pneumatickým válcem v závislosti na přítomnosti láhve pod ventilem. Pro snížení úkapů je ventil uzavíraný v ústí plnicí trubky.

Pracovní válec - zajišťuje přesné odměření a nadávkování plněného produktu do láhve. Velikost dávky je možné měnit od “0“ do jmenovité velikosti použitých válců přestavením výkyvné dráhy, která zajišťuje zdvih pracovního válce. Nastavení dávky je možné provést v závislosti na vybavení stroje ručně nebo elektricky s výstupem na zobrazovací panel stroje. Velikosti pracovních válců jsou navrhovány na základě požadavků zákazníka.

Sanitace
Vzhledem k viskozitě a charakteru plněných produktů, které jsou v mnoha případech nehomogenní a obsahují i menší tuhé kousky přísad, je velká pozornost věnována možnosti čištění a sanitaci stroje. Z tohoto důvodu vychází koncepce stroje maximálně vstříc požadavkům na čištění a sanitaci. Vlastní plnicí systém je připraven k napojení do uzavřeného sanitačního okruhu CIP. Promývání nádrže, pracovních válců a plnicích ventilů je zajištěno pomocí snímatelných sanitačních nástavců, přes které je sanitační médium svedeno do vratné větve sanitace. Konstrukce plnicího ventilu umožňuje snadnou a rychlou demontáž pro případnou vizuální kontrolu.

Automatizace

  • nastavení výkonu frekvenčním měničem
  • automatická regulace výkonu v závislosti na zásobě lahví před a za strojem
  • automatické řízení provozu stroje
  • signalizace provozních stavů na ovládacím panelu stroje

Možnosti provedení
Plniče jsou vyráběny jako samostatné stroje nebo v monobloku s dalšími zařízeními v těchto variantách: plnič + uzavíračka, vystřikovačka + plnič + uzavíračka. Zařízení je dodáváno pro výkony do 15000 lahví za hodinu.

VIDEO

ALTEC, spol. s r.o. - netkatalog.czPotravinářské stroje, zařízení - netkatalog.cz
ALTEC spol. s r.o.
Sokolohradská 1745
583 01 Chotěboř
Česká republika

tel./fax: +420 569 626 401
e-mail:
altec@altec-chotebor.cz

tisk stránky | mapa stránek
edited by n.e.s.p.i.