ALTEC spol. s r.o.

Rotační orientátor uzávěrů SORTEC

CZ  EN  RU

Rotační orientátor uzávěrů SORTEC

Zařízení pro orientaci uzávěrů a jejich dopravu k uzavíračce lahví.

SORTEC je výkonné a velmi spolehlivé zařízení určené pro dopravu a orientaci uzávěrů. Zařízení umožňuje zpracovávat široké spektrum druhů uzávěrů, zvláště pak uzávěry které nelze orientovat na orientátoru TZP. Součástí je elevátor s násypkou, který zajišťuje dopravu uzávěrů do bubnu orientátoru.

Princip funkce

Uzávěry jsou dopravovány elevátorem v přesně stanoveném množství do bubnu orientátoru na šikmo uložený rotující distributor s otvory. Tyto otvory odpovídají tvaru uzávěru a zajišťují jejich správnou orientaci. Z otvorů distributoru jsou uzávěry navedeny do výpadu orientátoru a odtud do dráhy k uzavíračce. Nesprávně zorientované uzávěry, které nezapadnou do otvorů, přepadávají v proudu tlakového vzduchu do spodní části třídicího prostoru.

Možnosti provedení

Orientátory SORTEC dosahují výkonu až 20 000 ks/h. Pro každý druh uzávěrů musí být zařízení vybaveno výměnnými částmi, t.j. distributorem a výpadem. Orientátor může být dodán jako součást uzavíracího zařízení nebo jako samostatný stroj s vlastní elektroinstalací včetně čidel v dráze uzávěrů.

Uspořádání zařízení,

t.j. výška a umístění orientátoru, je navrhováno s ohledem na dispoziční řešení linky. Orientátor a uzavírací zařízení jsou propojené dráhou uzávěrů. Pro správnou funkci a dostatečný přísun uzávěrů k uzavíracím hlavám musí mít dráha odpovídající sklon. Vzhledem k vyššímu výkonu třídicího zařízení proti výkonu uzavíračky lahví je orientátor vybaven čidlem pro sledování množství uzávěrů v dráze a řídicí automatikou pohonu.

A dle zadání
B cca 1000 mm
C 1000 mm
D 970
       


ALTEC, spol. s r.o. - netkatalog.czPotravinářské stroje, zařízení - netkatalog.cz
ALTEC spol. s r.o.
Sokolohradská 1745
583 01 Chotěboř
Česká republika

tel./fax: +420 569 626 401
e-mail:
altec@altec-chotebor.cz

tisk stránky | mapa stránek
edited by n.e.s.p.i.