ALTEC spol. s r.o.

Plnič pístový VISCAL 2/1

CZ  EN  RU

MONOBLOK VISCAL 2/1

Zařízení pro objemové plnění viskózních produktů (kečupy, majonézy, dresinky, marinády, tekuté bujóny, polevy, šampony, tekutá mýdla).

VISCAL 2/1 jsou krokově pracující monobloky pístové plničky (o 1-3 plnicích ventilech) a jednohlavé uzavíračky. Jsou charakterizovány vysokou spolehlivostí, robustním provedením a použitím nejnovějších poznatků ve vývoji pístových plničů. Konstrukční a technologické zpracování jednotlivých částí splňuje požadavky náročných hygienických standardů. Plně automatizované řízení a jednoduchá obsluha zajišťuje vysokou efektivitu provozu těchto strojů. Stroje jsou vyráběny pro výkony 1000 - 2000 láhví/h a plněné objemy od 50 do 1500 ml.

Plnění

Princip odměření požadované dávky strojů VISCAL je pístový. Plnění je nad hladinu se sjetím plnicího ventilu do hrdla lahve. Každý plnicí ventil naplní do každé láhve 1/2 požadované dávky (u tříventilového plniče 1/3 dávky).

Plnicí ventil je ovládaný pneumatickým válcem v závislosti na přítomnosti láhve pod ventilem. Pro snížení úkapů je ventil uzavíraný v ústí plnicí trubky.

Pracovní válec - zajišťuje přesné odměření a nadávkování plněného produktu do láhve. Velikost dávky je možné měnit v závislosti na jmenovité velikosti použitých válců přestavením excentru, který zajišťuje zdvih pracovního válce. Nastavení dávky je jednoduché díky číslicovému ukazateli. Velikosti pracovních válců jsou navrhovány na základě požadavků zákazníka.

Sanitace

Konstrukční a technologické zpracování jednotlivých částí splňuje požadavky náročných hygienických standardů na čištění a sanitaci. Vlastní plnicí systém je připraven k napojení do uzavřeného sanitačního okruhu CIP. Promývání plnicího systému je zajištěno pomocí snímatelných sanitačních nástavců, přes které je sanitační médium svedeno do vratné nádrže a odtud čerpadlem do vratné větve sanitace. Během sanitace dochází k čištění celého vnitřního prostoru pracovního válce včetně kompletního oplachu pístu. Díky tomuto řešení není při běžné sanitaci nutná demontáž válce a pístu.

Konstrukce plnicího ventilu a pracovního válce umožňuje snadnou a rychlou demontáž pro případnou vizuální kontrolu.

Automatizace

Pro začlenění do vyššího stupně řízení provozu závodu může být stroj vybaven odpovídajícím stupněm automatizace včetně dálkové diagnostiky případných chybových hlášení a poruch.

Konstrukční řešení vychází z osvědčené konstrukce krokových strojů, kdy od hlavního hřídele poháněného šnekovou převodovkou jsou ovládány mechanické pohyblivé části – pracovní válce, kroková hvězda, uzavíračka. Pneumatické pohony jsou použity pro zvedání a přepínání ventilů, případně pro dávkování nebo narážení uzávěrů ve vazbě na otáčení hlavního hřídele.

Možnosti provedení

Monobloky jsou vyráběny v základním provedení se 2 plnicími ventily a 1 uzavírací hlavou (VISCAL 2/1). Vpřípadě zvláštního požadavku mohou být dodány i v provedení s 1 plnicím ventilem (VISCAL 1/1) nebo se 3 ventily (VISCAL 3/1).

Základní rozsahy nastavení plněných objemů jsou v závislosti na osazení stroje pracovními válci 50-250 ml, 100-500 ml, 300-1500 ml.

Dle typu uzávěru je stroj vybaven uzavíračkou pro uzávěry narážecí, šroubové plastové, šroubové hliníkové nebo uzávěry twist-off.

 
  Provedení pro narážecí uzávěry
Provedení pro narážecí uzávěry
  Provedení pro šroubové uzávěry - systém
Provedení pro šroubové uzávěry - systém
  Cirkulační nádržka sanitace
Cirkulační nádržka sanitace
Sanitační nástavce
Sanitační nástavce
     


ALTEC, spol. s r.o. - netkatalog.czPotravinářské stroje, zařízení - netkatalog.cz
ALTEC spol. s r.o.
Sokolohradská 1745
583 01 Chotěboř
Česká republika

tel./fax: +420 569 626 401
e-mail:
altec@altec-chotebor.cz

tisk stránky | mapa stránek
edited by n.e.s.p.i.