ALTEC spol. s r.o.

Uzavíračky automatické ULA

CZ  EN  RU

Automatické uzavíračky lahví ULA

ULA 1, 3, 4, 6, 8, 10, 12

Zařízení pro automatické uzavírání skleněných a plastových lahví a kanystrů s ústím na šroubové, korunkové nebo narážecí uzávěry.

Uzavírací stroje ULA jsou používány buď samostatně nebo v monoblocích s plnicími stroji, a to jako vlastní výrobky firmy ALTEC nebo jako součásti zařízení jiných výrobců. Vyznačují se výbornou kvalitou provedení, vysokou spolehlivostí provozu a snadným ovládáním. Používány jsou především v potravinářském, kosmetickém a chemickém průmyslu.

Počet uzavíracích hlav je dán požadavkem na výkon zařízení. Standardně jsou dodávány uzavírací stroje s 1, 3, 4, 6, 8, 10 a 12 hlavami.

Typ uzavíracích hlav je dán typem uzávěru (šroubový, narážecí, korunkový, twist-off,...).

Řízení provozu stroje je plně automatické. Obsluha vykonává funkci kontrolní a doplňuje uzávěry do násypky třídicího zařízení. Uzavíračka je vybavena optickými čidly, které sledují aktuální stav zásoby lahví před strojem a zaplnění dopravníku za strojem. Na základě vyhodnocení aktuálního stavu je automaticky nastaven výkon stroje. Požadovaný okamžitý výkon je plynule nastavitelný z ovládacího panelu. Údaj o výkonu je zobrazen na displeji. Všechny provozní i poruchové stavy jsou signalizovány na ovládacím panelu a výstražném majáku.

Koncepce stroje je navržena s ohledem na co nejmenší náročnost přestavby při změně rozměru lahve. Vstupní šnek má nastavitelnou vzdálenost od osy dopravníku, což umožňuje jeho využití pro více rozměrů lahví a tím snížení nákladů na výměnné díly.

Výškové nastavení uzavíracích hlav a podávacího mechanizmu uzávěrů je řešeno u jednohlavé uzavíračky ručními koly s číslicovými ukazateli polohy, u vícehlavých strojů z ovládacího panelu pomocí elektromotoru.

Koncepce nasazování uzávěru na lahev je daná typem lahve a uzávěru. Knasazení uzávěru na hrdlo lahve dochází buď ve hvězdě uzavíračky, uzavírací hlava poté dosedne na uzávěr a dojde k uzavření lahve (systém „pick off“), nebo je uzávěr uchopen uzavírací hlavou, která v dalším kroku dosedne i s uzávěrem na lahev a dojde k jejímu uzavření (systém „pick and place“).

Společnost ALTEC se zabývá i řešením speciálních požadavků zákazníků na provedení uzavíracích strojů, jako je uzavírání lahví s šikmými hrdly, uzavírání lahviček a dóz podvíčky a následně plastovými šroubovými uzávěry, uzavírání více druhů uzávěrů na jednom stroji atd.

Základní technické údaje:

Typ stroje

ULA 1

ULA 3

ULA 4

ULA 6

ULA 8

ULA 10

ULA 12

Výkon (ks/hod.)

3000

5000

7000

10000

14000

17000

20000

ALTEC, spol. s r.o. - netkatalog.czPotravinářské stroje, zařízení - netkatalog.cz
ALTEC spol. s r.o.
Sokolohradská 1745
583 01 Chotěboř
Česká republika

tel./fax: +420 569 626 401
e-mail:
altec@altec-chotebor.cz

tisk stránky | mapa stránek
edited by n.e.s.p.i.