ALTEC spol. s r.o.

Rotační elektronické plniče PEWAL

CZ  EN  RU

Rotační elektronické plniče PEWAL

Automatické rotační zařízení určené pro plnění lahví nebo kanystrů s odměřováním plněné dávky průtokoměry.

PEWAL jsou rotační plnicí stroje určené k plnění tekutin do lahví nebo kanystrů o objemech 0,05 – 10 l. Lze je využít pro stáčení potravinářských produktů jako lihovin, džusů, sirupů, oleje, octa, mléka atd. i pro stáčení kosmetických nebo chemických produktů jako jsou šampony, prostředky osobní hygieny, čisticí prostředky, nemrznoucí směsi, brzdové kapaliny, oleje, hnojiva, atd.

Plně automatizované řízení, vysoká přesnost odměřování plněné dávky a jednoduchá obsluha zajišťuje vysokou efektivitu provozu těchto strojů. Stroje jsou vyráběny pro výkony 1000 - 20000 obalů/h. Konstrukční a technologické zpracování jednotlivých částí splňuje požadavky náročných hygienických standardů.

Konstrukční řešení

Konstrukce stroje vychází zpožadavku na vysokou přesnost odměřené dávky, snadné a rychlé nastavení pro jiný rozměr obalu, rychlý přechod na stáčení jiného produktu, dlouhou životnost a spolehlivost zařízení.

Podle charakteru plněné látky jsou stroje vybaveny buď indukčními nebo hmotnostními průtokoměry. Hmotnostní průtokoměry jsou využívány pro odměřování kapalin s nízkou vodivostí nebo v případě, kdy je požadovaným parametrem hmotnost produktu v lahvi.

Plnění

Dle charakteru plněné látky se již při konstrukci stroje volí buď systém plnění od hrdla lahve, tj. bez zajíždění ventilu do hrdla lahve, nebo se zajížděním plnicího ventilu do hrdla lahve (možnost plnění nad hladinu, na hladinu nebo pod hladinu).

Sanitace

Konstrukční a technologické zpracování jednotlivých částí splňuje požadavky náročných hygienických standardů na čištění a sanitaci. Vlastní plnicí systém je připraven k napojení do uzavřeného sanitačního okruhu CIP. Promývání nádrže a plnicích ventilů je zajištěno pomocí snímatelných sanitačních nástavců, přes které je sanitační médium svedeno do vratné sanitační nádrže a odtud čerpadlem do vratné větve sanitace. Konstrukce plnicího ventilu umožňuje snadnou a rychlou demontáž pro případnou vizuální kontrolu.

Automatizace

Provedení stroje umožňuje snadné a intuitivní ovládání pomocí barevného dotykového panelu včetně možnosti zadání parametrů stroje pro jednotlivé produkty do paměti řídicí jednotky.

Pro začlenění do vyššího stupně řízení provozu závodu může být stroj vybaven odpovídajícím stupněm automatizace včetně dálkové diagnostiky případných chybových hlášení a poruch.

Možnosti provedení

Plniče jsou vyráběny jako samostatné stroje nebo v monobloku s dalšími zařízeními v těchto variantách: plnič + uzavíračka, vystřikovačka + plnič + uzavíračka (pro uzávěry narážecí, šroubové plastové, šroubové hliníkové, twist-off, kombinace 2 různých typů uzávěrů atd.).

Pro stáčení mikrobiologicky citlivých produktů je možno stroj dodat v provedení ULTRA-CLEAN včetně všech potřebných periferií, jako je příprava sterilního vzduchu, příprava výstřikového média lahví a uzávěrů, automatické zařízení pro oplachy a pěnování vnějších částí plnicího systému uvnitř krytování atd.

Společnost ALTEC se zabývá i řešením speciálních požadavků zákazníků na provedení strojů, jako je stáčení hořlavých kapalin včetně zajištění potřebných certifikátů (ATEX), stáčení agresivních kapalin, plnění do lahví s šikmými hrdly, atd.


ALTEC, spol. s r.o. - netkatalog.czPotravinářské stroje, zařízení - netkatalog.cz
ALTEC spol. s r.o.
Sokolohradská 1745
583 01 Chotěboř
Česká republika

tel./fax: +420 569 626 401
e-mail:
altec@altec-chotebor.cz

tisk stránky | mapa stránek
edited by n.e.s.p.i.